26. 2. 2024

Většina yerby maté, kterou dnes vídáme v obchodech, má svůj původ v původní pravlasti. Yerba maté se přirozeně pěstuje v oblasti mezi řekou Paraguay na západě a vodami Atlantského oceánu na východě. Současně jsou to také nejdůležitější oblasti, kde probíhá její současná produkce. Mezi hlavní světové výrobce tohoto nápoje patří tyto země: Argentina, Brazílie a Paraguay. Současně tyto země dosahují i nejvyšší spotřeby maté. Těmto zemím může konkurovat pouze Sýrie, která představuje největšího světového importéra yerby maté. Jestliže se tedy budeme chtít zabývat nejvýznamnějšími výrobci yerby maté, budeme je každopádně hledat v Jižní Americe.

Ve výše jmenovaných latinskoamerických zemích je konzumace yerby maté součástí běžného každodenního života, stejně tak jako se u nás pije například čaj či káva. Na světě tedy existuje velké množství kvalitních výrobců, kteří mají velice bohaté zkušenosti s produkcí yerby maté. V následujícím textu proto bude zmíněno jen několik těch opravdu nejvýznamnějších značek. Budou tedy zmíněni jen ti nejdůležitější producenti maté, v žádném případě se nejedná o úplný výčet.

TARAGUI

Yerba Maté, kterou vyrábí tradiční výrobce Taragui, představuje doslova klenost mezi maté. Zhruba před sto lety poprvé v balírně této společnosti bylo odměřeno jedno kilo yerby maté, které putovalo do světa. Ve spižírnách domácností v Argentině se lze s yerbou maté setkat již od roku 1924. Současně se jedná o nejvíce prodávanou značku v rámci celé Argentiny, což naznačuje vysokou kvalitu. Chcete mít doma přímo tu nejlepší yerbu maté z Las Marias? V tom případě je pro Vás Taragui nejlepší volbou!

CACHAMATE

Cachamate představuje velice rozšířenou značku yerby maté napříč celou Argentinou. Svůj původ má tedy v Argentině. Společnost Cachamai již přes půl století produkuje a dodává svým zákazníkům yerbu maté v co nejvyšší kvalitě. V případě, že si tedy koupíte některou z řad maté od této společnosti, můžete si být jisti, že si kupujete yerbu opravdu vysoké kvality. Díky zakoupení půl kilového či kilového balení yerby maté Cachamate dosáhnete uvolnění a povzbuzení pro další dny.

ROSAMONTE

Značka Rosamonte představuje další argentinskou stálici v oblasti zpracování yerby maté. Dle výpovědí těch největších světových distributorů je oblíbená především kvůli své mimořádné síle a také kvůli kouřovému aroma. Yerba maté této značky se prodává již více než osmdesát let. Tradice Rosamonte sahá až do roku 1936. V tomto roce v Argentině potomek ukrajinských imigrantů, kteří se v této oblasti často usidlovali, zde postavil první továrnu. Tato továrna dostala jméno Rosamonte až o třicet let později. Výbornému ohlasu se tato továrna těší i v dnešní době.

CRUZ DE MALTA

Přáli byste si zakoupit yerbu maté, která by měla spíše jemnější chuť a současně nebyla příliš drahá? Pak Vám doporučujeme si zakoupit velice oblíbenou argentinskou značku Cruz de Malta. Tato yerba maté je velmi jednoduše dostupná pro každého zájemce.